Kristaloterapija

Kaj je kristaloterapija

Kristaloterapija je terapija podpore s pomočjo kristalov, ki energetsko očistijo telo in ga podpirajo pri samoobnovitvenih in samozdravilnih procesih. Namenjena je izboljšanju počutja.

Zgodovina

Zdravljenje s kristali so poznali že v času Atlandite. Njihovo uporabo so odkrili že pri Mayih, v starem Egiptu in na Kitajskem. S ten si se smeli ukvarjati le svečeniki. Klasični filozofi kot sta Aristotel in Platon, so tudi pisali o magičnih lastnostih. V času srednjega veka so prav tako številni zapisi o njihovih nadnaravnih lastnostih. V 19. stoletju pa je James Dwight Dana že razdelil kristale glede na njihovo kemično strukturo.

Kristali in njihov vpliv na človeško telo

Minerali, dragulji in kovine močno vplivajo na človeško telo s svojo frekvenco in energijo. Od nekdaj so ti materiali veljali za zdravilne pripomočke in so jih pogosto uporabljali za blaženje bolečin. Vemo, da je človeško telo sestavljeno iz energetskih polj, ki se zdijo v interakciji s kristali in kovinami. Čeprav to ni utemeljeno, bi ta elektromagnetna polja lahko bila razlog, da ljudje po uporabi določenih kristalov, draguljev in kovin občutijo boljše čustveno, fizično in duševno zdravje.

Kako poteka terapija

 

Kristale na različne načine postavljamo po telesu, na mesta s težavami ali pa jih nosimo v obliki nakita ali v žepih oziroma postavljamo v neposredno bližino, kjer se nahajamo (dnevni ali delovni prostor, spalnica,…).

Naravni kamni in kristali za zdravljenje
Kako izberemo kristal za kristaloterapijo

Če izbiramo samo je najbolje izbrati na podlagi intuicije. To storimo tako, da se sprostimo in prepustimo, da roka sama seže po njem. Če si zaupamo lahko kristaloterapijo izvajamo sami na sebi, vendar se moramo zavedati, da moramo kristale vzdrževati in jih negovati, da nam vračajo dobre vibracije.  Isto, kot če kupimo cvetlico in ji posvečamo pozornost, nam tudi ta s svojo vibracijo povrne več kot smo vložili.

Terapevt, ki izvaja kristaloterapijo pa za potrebe podpore to naredi namesto nas na podlagi težav, ki jih zazna ali mu jih opišemo.